Вам знадобиться: (інгредієнти на літрову банку)
Огірки свіжі — 7-8 шт.
Сіль — 1 д.л.
Цукор пісок — 1 д.л
Оцет столовий (9%) — 40 г
Перець чорний горошком — 3-5 шт.
Часник — 2-3 зуб.
Хрін (листя) — 1 шт.
Кріп (парасольки) — 1-2 шт.
Лавровий лист — 1-2 шт.
З посуду: банки, металеві кришки, каструля, велика миска, ніж, ложка, кришка для зливу (бажано), машинка для закочування.
Читайте також: Як консервувати огірки без стерилізації?
В першу чергу готуємо огірки. Для початку ретельно миємо овочі, відбираємо тільки цілі і тверді плоди. Не хочеться повторюватися, але огірочки обов’язково потрібно замочити в холодній воді мінімум на 4, а краще 6-8 годин, тоді вони збережуть свої «хрусткі властивості» і будуть баночки з такими огірками стояти довго і надійно.
Тепер підготуємо банки. Вимиті банки стерилізуємо на пару по 5 хвилин кожну. Кришки кидаємо в киплячу воду і стерилізуємо разом з банками. Поки банки прогріваються, чистимо часник, миємо прянощі. Великі зубчики часнику розрізаємо вздовж.
На дно кожної банки ємністю в 1 літр кладемо лист хрону, кріп, часник, перець горошком. Можна покласти 1-2 листочка вишні та чорної смородини. Тепер утрамбовуємо банку огірочками. Наповнені банки заливаємо окропом «з гіркою», накриваємо кришкою, залишаємо на 5-10 хвилин.
Читайте також: Мариновані огірки з насінням гірчиці.
Поки вода в банках остигає, кип’ятимо наступну порцію води для вторинної заливки. Остиглу воду зливаємо, кладемо прямо в банку сіль, цукор і додаємо оцет. Заливаємо окропом вдруге, закочує банки. Витираємо горлечко банки рушником і перевіряємо відсутність рідини. Якщо маринад підтікає, закочує вдруге, в іншому випадку розсіл потемніє і банку «зірве». Ну і за традицією перевернути заготовки дном догори і укутати ковдрою. Банки відмінно зможуть повільно остигати.
0 коментарі :
Дописати коментар