Невичерпна скарбничка життєвої мудрості. І сьогодні ми познайомимо вас в деякими хитрощами досвідчених господинь.
Щоб скоринка у пирогів була м’якою і ніжною
• Готовий виріб потрібно збризнути водою і накрити 2-3 рушниками. Коли пиріг майже охолоне, витягнути його з форми.
• Не можна занадто довго тримати випічку в духовці, коли ви її вимкнули після того, як пиріг спікся.
• Корочка у готового пирога може бути грубою і від того, що пиріг, який ви залишили для підйому, знаходився поряд з включеною духовкою або опалювальним приладом, і корочка встигла підсохнути. Це можна виправити, якщо пиріг після того, як його витягли з духовки, змастити олією, накрити рушником і залишити так на 15-30 хвилин.
• Поки пироги, які ми збираємося піч, розстоюються, потрібно заздалегідь розігріти духовку, включивши її на 230-250 градусів, змастити пиріг яйцем, випікати при температурі 250 градусів. Готовий пиріг вийняти з духовки, змастити маслом і залишити остигати.
• Деякі господині не додають в дріжджове тісто яйця, але яйцем змащують пироги перед посадкою в духовку, щоб вони були блискучими. Випікають 15-20 хвилин при температурі 200 градусів. Готові пироги викладають на тацю, збризкують водою і накривають рушником. А щоб пиріг не черствіли, зберігають їх в емальованому посуді.
• А щоб пироги при випічці не підгорає, на самий нижній ярус духовки поставити деко, на який насипати кухонну сіль. Це і буде своєрідною антипригарной прошарком. Після закінчення випічки дати солі охолонути, зсипати її в полотняний мішечок і зберігати в шафі до наступного разу.
• Що стосується солі, обов’язково додавайте щіпку солі в тісто для солодкої і несолодкої випічки, навіть якщо це не вказано в рецепті.
Тісто для пельменів і вареників зазвичай готують на воді, але у кожної господині є свій перевірений рецепт. І ось один з таких рецептів.
Тісто для пельменів і вареників
Борошно береться (з гіркою) в тому ж склянці або гуртку, що і вода. Після замісу залишити тісто в спокої на 20 хвилин, потім знову вимісити – і можна починати ліпити вареники або пельмені.
Можна покласти тісто перед розкочуванням в холодильник.
Одна моя знайома робить тісто для пельменів і вареників виключно на молоці, і виходить дуже смачно (я, правда, так не робила). А інша приятелька готує тісто за вказаною рецептом, але обов’язково додає 1 ст. ложку рослинної олії або сметани.Поекспериментуйте і створіть свій рецепт!
А якщо ви віддаєте перевагу купити готові пельмені (і це буває потрібно іноді!), При покупці зверніть увагу на деякі факти:
• Категорія продукту «А» – в начинці не менше 80 відсотків м’яса; «Б» – від 60 до 80 відсотків; Найпоширеніша категорія пельменів – «В», від 40 до 60 відсотків м’яса.
• Добре, якщо фарш зроблений з двох видів м’яса різної жирності. Головне – щоб не було приписки «механічна обвалка». Це означає пресування тушок разом з кістками і сухожиллями, від яких немає ніякої користі.
• Колір пельменів в ідеалі повинен бути білосніжним, це означає, що тісто зроблено з борошна вищого сорту.
Як приготувати філе з оселедця
Рибу почистити, відрізати голову, вичистити черевце. Потім з боку голови двома пальцями правої руки міцно схопити за хребет (спочатку трохи відокремивши рибу від кістки) вказівним і великим пальцями лівої руки, трохи стиснувши той же хребет, вести вздовж хребта, акуратно відділяючи м’ясо від кісток. І весь хребет з кістками залишається в правій руці, а збоку будуть лежати 2 філе. Залишається тільки вийняти кілька кісточок.
Правда, дуже дрібні кісточки залишаються в області спинки, але якщо ви готуєте форшмак, наприклад, або оселедцеве масло, тобто страви, для яких філе пропускають через м’ясорубку, ці кісточки подрібнюються так, що їх зовсім непомітно.
Секрет смачної вермішелі
• Перш ніж оправити вермішель в суп, підсушіть її на сковороді до бежевого кольору.Суп з такою вермішеллю виходить смачніше, і вермішель НЕ розкисає.
• Вермішель для гарніру – підсмажити вермішель в невеликій кількості рослинного масла до рожевого кольору, потім додати води так, щоб вона покрила вермішель, і довести до готовності.
Як смачно приготувати макарони в «кризові» для сім’ї часи
Відварити макарони в підсоленій воді. Макарони хорошої якості промивати не потрібно. Коли вони майже зваряться, зменшити вогонь до мінімуму і залишити їх на плиті. Після того, як випарується вся вода, заправити макарони за смаком:
• додати шматочок вершкового масла (можна разом з тертим сиром);
• заправити невеликою кількістю томатного соусу або кетчупу;
• заправити сметаною, змішаною з подрібненим часником;
• заправити пасерованою ріпчастою цибулею.
• можна також ще при першому закипанні води додати бульйонний кубик.
Як смачно приготувати вим’я?
Варене вим’я має слабовираженний молочний смак, такий, як у свіжої сироватки з домашнього молока, злегка солодкуватий. З вимені можна приготувати шніцелі, запіканки, салати або жульєн. Смачним виходить вим’я, тушковане з прянощами.
Деякі господині варять вим’я в декількох водах, тобто зливають першу бульйон, коли закипить, знову заливають холодною водою, доводять до кипіння і повторюють процедуру втретє. Але цього не буде потрібно, якщо перед приготуванням добре вимити вим’я в проточній воді і замочити в холодній воді на 3 години. Після цього варити до м’якості 2-4 години. Можна відразу в холодну воду покласти лавровий листочок. У готовому вигляді вим’я помірно м’яке.
Вим’я від старої корови вариться довго, а від молодої корови часу для варіння потрібно набагато менше.
Коли вим’я закипає, з’являється піна, яку потрібно зняти, після чого посолити бульйон.
Візьміть на замітку рецепт.
Вим’я тушковане
Відварене вим’я нарізати невеликими шматочками, обсмажити з улюбленими прянощами в сковороді на рослинній олії. Потім додати трохи води і тушкувати до готовності.
За бажанням можна додати ріпчасту цибулю і моркву.
Як приготувати запечені продукти
Візьміть на замітку рецепт.
Омлет порційний, приготований в харчовій плівці
Приготувати в мисці омлетную суміш, додавши за своїм смаком зелень, нарізану цибульку, шматочки ковбаси чи сосисок (загалом, все, що забажає душа, або те, що є вдома).
Потім в будь-який стакан або кухоль вставити харчову плівку таким чином, як ми вставляємо у відро для сміття пакет для сміття. Налити в ємність, вистелену плівкою, приготовлену омлетную суміш, вільні краї плівки зав’язати ниткою, залишивши довгий її кінець. Опустити підготовлені пакети в киплячу воду, кінчик нитки залишити висячим зовні або прикріпити його за ручку каструлі. Варити хвилин 5-10 (залежно від обсягу гуртки чи келиха), потім вийняти з води за нитку, покласти на тарілку, розрізати плівку, вийняти омлет у вигляді товстенькою ковбаски, розрізати його на кружечки.
Поради досвідчених господинь
• Щоб картопля в мішку не росла, покладіть туди яблуко.
• Не зберігайте цитрусові чи помідори в холодильнику. Низька температура погіршує смак і аромат цих продуктів.
• Не зберігайте банани разом з іншими фруктами і в одного грона. Розділіть гроно, і тримайте банани окремо один від одного. Банани виділяють газ, який сприяє швидкому дозріванню фруктів (та інших бананів). Окремо вони будуть довше залишатися свіжими.
• Яйця довше залишаються свіжими, якщо зберігати їх у холодильнику тупим кінцем вгору.
• Щоб порожні герметично закриті контейнери при зберіганні не придбали неприємний запах, насипте в кожен шепотку солі.
• Щоб склянки не лопалися, коли в них ллють окріп, їх потрібно «загартувати». Для цього дно каструлі вистелити шаром газетного паперу товщиною близько 3 см, поставити на неї склянки і залити холодною водою. Потім на слабкому вогні довести до кипіння, поступово зменшуючи газ. Вимкнути плиту і залишити стакани у воді остигати до кімнатної температури.
Сподобалось? Нажимай !http://foka.com.ua/dim/kulinariya/936
0 коментарі :
Дописати коментар